Copland track un karstie avoti

Sveiki draugi!

Kamēr gatavoju ceļoju aprakstus par Dienvidāziju, kabatā vēl ir saglabājušies pāris stāsti par Jaunzēlandi. Patiesībā  jāatzīstās, ka vairāk nekā pāris. Jaunzēlande ir bijusi ļoti nozīmīga ceļojuma daļa un tajā tika pavadīti gandrīz divi gadi. Divi gadi piedzīvojumu, pārmaiņu, laimes, miera un nemiera, meklēšanas un atrašanas. Vieta, kura vienmēr paliks spilgtā atmiņā, vieta, kur noteikti vēlos atgriezties.

Vēlos pāstāstīt par kārtējo pārgājienu. Tādu Jaunzēlandē bija ne mazums, jo kalni ir viena no manām kaislībām, un tam nav nozīmes, vai es tur esmu kāpjot, vai traucoties lejā ar dēli. Tā ir brīvība, kura iedvesmo.

Šoreiz gan par Copland track un karstajiem avotiem

Copland track atrodas Jaunzēlandes Dienvidu salā un sākas pie Rietumu krasta, kurš ir visai slavens ar smilšu mušiņu pārbagātību, tāpēc ierodoties tur, tikko atverot auto durvis, mūs sagaidīja vesels mākonis to mazo briesmoņu. Salīdzinot ar šīm, odi ir gatavie eņģelīši. Tikām sakosti jau pirmajās pāris sekundēs, pat vēl nespaspējot sasmērēt un sapūst visus līdzpaņemtos līdzekļus. Toties tas mūs motivēja ātri uzvilkt pārgājienu apavus, uzmest mugursomas plecos un doties mežā. Pārgājienā devos kopā ar saviem diviem draugiem no Amerikas – Emi un Maiku. Emi šīs patiesībā bija pirmais divu dienu pārgājiens. Meitene uzaugusi Ņujorkas džungļos, tāpēc Jaunzēlandē viņa patiesi piedzīvoja daudz pirmās reizes, kas saistītas ar dažādām aktivitātēm dabā.

P1010067(1)

Punch Bowl ūdenskritumi

Ceļu sākam ar Copland upes pietekas šķērsošanu. Mums paveicās, jo ūdens līmenis bija pietiekami zems, lai viegli tiktu pāri. Tālāk taka ved cauri Gredzenu pavēlnieka skatu cienīgam mežam – ar sakritušiem, sūnu apaugušiem kokiem, milzīgiem akmeņiem un dažādiem strautiņiem un tērcītēm.  Pēc kāda laika taka pazūd un mēs nonākam pie upes, un turpmāk kādu laiku jāiet, jālec pāri lielākiem un mazākiem akmeņiem, kas pēc rīta lietus ir ļoti slideni. Talkā nākas ņemt visas savas akrobāta iemaņas, lai glauni nenorautu uz aci. Galamērķis ir apmēram 18 km attālumā un zinot, ka tur mūs sagaidīs dabīgie karstie avoti, šī apziņa iešanas ātrumu noteikti palielina. Galva tiek grozīta uz visām pusēm, jo tie kalni mums apkārt ir maģiski.

Pāvarot šķēršļus. Jā, kaut kur tur ir taka

Pāvarot šķēršļus. Jā, kaut kur tur ir taka

Ik pa laikam taka ieved atpakaļ mežā un mēs lēnām sākam virzīties arvien augstāk.  Kad nonākam pie trošu tilta ar skatu uz Punch Bowl ūdenskritumiem, man kārtējo reizi gribās sev iekniebt, lai pārliecinātos, ka nesapņoju un viss šis ir īsts. Jaunzēlande, tu sasodītā kārdinātāja! Kā, lai Tava skaistuma dēļ nezaudē prātu?! Kur vien skaties, kalnos tālumā var redzēt lielākus un mazākus ūdenskritumus, kas plūst pāri gigantiskiem akmeņiem, bet kalnu galotnēm apkārt riņķo biezi lietus mākoņi, ik pa laikam tos pilnībā ietinot draudīgā dūmakā un tad atkal izklīstot, it kā kāds tur augšā spēlētu paslēpes.

Ziniet, cik forši ir lēkāt un šūpoties tajos garajos trošu tiltiņos!

Kaut kur starp debesīm un zemi

Kaut kur starp debesīm un zemi

18 km tiek pieveikti diezgan raitā solī un pat īsti nemanot esam sasnieguši Welcome hut. Ātri ejam nolikt somas, atrast guļvietas un pārģērbties peldkostīmos, lai varētu skriet uz dabīgajiem, karstajiem avotiem, kuri atrodās turpat pārdesmit metru attālumā. Tur jau priekšā ir daži citi jaunieši, bet vietas ir pietiekami un izmēģinot visus trīs baseinus, atrodam savu vietu un ieslīgstām ūdenī. Apakša ir mālaina un ķepīga, bet ūdens ir burbuļojoši karsts. Kāds kaifs! Sēdēt tur augšā kalnos, karstā, dabīgā baseinā un raudzīties kā saule lēnām sāk slīdēt aiz kalniem, sagādājot mums vienu no skaistākajiem saulrietiem kāds ir redzēts. Mēs vēlreiz saucam dabai priekā par viņas skaistumu. Sagaidām, kad debesīs sāk rotāties pirmās zvaigznes. Apkārt ir tikai kalni un mežš, bet virs mums plāšās, zvaigzņotās debesis. Un tajā brīdī es sajūtos, kā tāda skudriņa tipa – tik sīka un niecīga šīs dabas varenības priekšā.

Nākamajā rītā vēl mazliet pagājām uz priekšu, pablandīties pa pļavām, bet vēlāk mērojām ceļu atpakaļ.

Paldies par uzmanību. Bildes, protams, var apskatīt zemāk.

 

 

One Comment

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *