Dzimšanas diena un snovošana jūlijā

Laiks un izpratne par to sagriezusies kājām gaisā. Tā vietā, lai jūlija beigās svinētu dzimšanas dienu piknikojot pludmalē, peldoties un mielojoties ar sulīga arbūza šķēli, šogad tieši savā dzimšanas dienā atklāju snovošanas sezonu Jaunzēlandes slēpošanas kūrortā Coronet Peak. Coronet Peak ir vienīgā vieta, kur iespējams baudīt nakts/vakara sniega priekus arī pēc pulkst. 16:00, kad visi pārējie kalni verās ciet. Tāpēc mēs piektdienas pēcpusdienā sapakojām dēļus mašīnās, kurus par laimi varam aizņemties no mūsu mājas biedra, un sešatā braucām uz pusotras stundas attālumā esošo kalnu. Jau iekāpjot mašīnā, vederā tauriņi sāka dejot trakos sambas ritmos, ceļš, lai arī pasakaini skaists ar kalnu pārejas šķēršošanu, šķita nejēdzīgi garš. Nebijām snovojuši gandrīz pusotru gadu un tādiem snova atkarīgajiem kā mums, tā šķiet vesela mūžība.

image

Grūti izskaidrot to sajūsmu, kad kalna augšā piesprādzēju dēli pie kājām, kad atkal traucoties lejā sajutu to pasakaino brīvības un viegluma garšu, to prieku veicot pirmo lecienu. Acis piepildīja prieka asaras. Izbaudīt katru mirkli, katru pagriezinu, katru nobraucienu. Snovojot esmu ātruma atkarīga. Pirmie nobraucieni, vēl iepazīstot trases, bija mazliet uzmanīgi, bet vēlāk ļāvu vaļu un traucos lejā trakā ātrumā, sajūtot, ka dēļa nenoslīpētās kantis ik pa laikam izsitās ārā uz kāda ledus posma, savaldot vai kādreiz krītot un šļūcot kādu brīdi lejā. Tas viss bija tik lieliski un fantastiski!
Nākamajā rītā cēlāmies agri un braucām uz Cardrona slēpošanas kūrortu, lai tur pavadītu visu dienu. Jau sen bija plānots, ka tā būs mana dzimšanas dienas dāvana mums abiem. Dienas biļete šeit vienam izmaksā 100 dolārus, tā kā tas nav nekāds lētais prieks un bieži to atļauties nevarēsim. Ļoti nožēlojam, ka iepriekš neiegādājāmies sezonas lētāko abonamentu par 500 dolāriem, kura izmaksas tagad saniegušas 1400 dolārus. Esam guvuši labu mācību, ka šādas lietas jādara ātrāk. Kožam pirkstos un dzīvojam tālāk.
Cardrona ir lieliska, trases nav tik garas, kā Eiropas lielajos kalnos, bet nobraucieni ir pietiekami interesanti, nemaz nerunājot par fantastisko skatu uz ezeru un kalniem. Cardronai ir viens no labākajiem snovparkiem, uz kurieni brauc trenēties arī ļoti daudzi olimpieši. Par laimi tur ir arī mūsu prasmēm atbilstoši tramplīni, tā kā varējām kārtīgi izpriecāties pa parku. Tik daudz un dažādu veida “slaidu” vēl nekur nebija nācies redzēt. Cardronā gan nav iespējas tikt pie pūdera vai “frīraida”, tāpēc gaidām, kad Treble Cone, otru Vanakas kalnu, aplaimos kārtīga sniega sega, jo tas ir slavens ar stāvām nogāzēm un daudz iespēju pūdera meklējumiem. Es jau domās aizrautīgi brezēju rokas.

image

 

Picas vakars, brīnumsvecītes un uguņošana

Sestdienas vakarā bija paredzēts picas vakars par godu manai dzimšanas dienai, un par pārsteigumu pašai sev, divu mēnešu laikā šeit ir sanācis iepazīt daudz foršu cilvēku, tāpēc kopā ar mūsu dzīvokļa biedra trīs ciemiņiem, bijām ap kādiem divdesmit svinētājiem. Matteo, mūsu itāļu draugs, bija sagatavojis 3 kilogramus picas mīklas, katrs nesa savas picas sastāvdaļas un visi kopā pa pāriem vai individuāli gatavojām picas. Izrādās, ka kartupeļu un karija pica ir ļoti garšīga. Arī divu meiteņu gatavotās saldās picas ar balto, melno šokolādi, mocarellas sieru un svaigām zemenēm, pasniegtas ar vaniļas saldējumu, bija dievīgas. Iedvesma esot gūta dzīvojot 3 gadus Brazīlijā, kur viņiem šādas picas ir ierasta lieta. Meitenes arī sacepa mafinus un kūkas. Man ne parko nebija jāsatraucās, varēju vienkārši izbaudīt lutināšanu un jauko vakaru. Draugi mani pielika pāris gadiņus klāt, tāpēc kūku rotāja cipars 83. Jāteic, ka priekš šāda vecuma esmu visai labi saglabājusies. Bija sveces, divas kūkas, apsveikuma dziesmas un vēlēšanās. Vēlāk ārā tumsā dedzinājām brīnumsvecītes un skatījāmies man veltītu uguņošanu. Kaut es spētu izstāstīt, cik lielisks vakars izvērtās un, cik mīļas svinības bija, pat esot tālu prom no mājām, ģimenes un mīļajiem draugiem. Ļoti, ļoti silti un sirsnīgi. Prieks, ka izdevies iepazīt tik daudz foršu un labu cilvēku.

Sveiciens visiem no ziemas!

image

 

 

3 Comments

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *